Geoblog.pl    pzet    Podróże    Maroko 2008 - ekspedycja INDKUBATOR. Autostop.    Tanger - zaczynamy.

Tanger - zaczynamy.

Maroko
Maroko, Tanger

Dotarlismy.

Prom opuscilismy jako ostatni. Tajemnicza kolejka zauwazona podczas rejsu okazala sie byc kolejka do kontroli paszportowej , a nie jak zekl Piruetarz , do toalety. Po 40 min moglismy skosztowac afrykanskiej ziemi, na ktorej przywital nas quazi przedstawiciel rzadu Krolestwa Maroka , oferujac swa dobroc. Delikatnie odmowilismy podkreslajac , ze chcemy zbadac port wlasnymi silami. Tak tez dotarlismy do najtanszego hotelu w Tangerze , bialym miescie przyjemnosci. Po krotkim odpoczynku wybralismy sie na ich degustacje. Wszechobecny aromat miasta wciagnal nas w podroz ulicami , tetniacej zyciem , starej medyny. Gwar sciezek tnacych kolejne szesciany Tangerskich domow urzekl nas kompletnie.
Miasto ma tez oblicze nowoczesne , zbyt nowoczesne. Mielismy szczescie przekonac sie o tym pozniej. Na zachod od slicznej , starej czesci , wzgorza opanowane zostaly przez Tramwajgade , cywilizacje. Europejskie , wielkomiejskie budownictwo , doprawione kolorytem arabskiej tradycji.
Jak zyjemy? Tanio , slodko i przyjemnie. Sasiedzi z naszego , najwyzszego pietra , z tarasowym widokiem na dachy portowej czesci miasta , tlumacza nam swa kulture , kulutre Maroka. Uczymy sie arabskiego , by z podniesiona glowa dotrzec do jego serca.

Ps. Zlotowki niewymienialne. Biora mnie za szalenca. Sa bankomaty , na szczescie.
Ps. Pelna goscinnosc .
Ps. Nie wzielismy kabla , wiec foty pozniej
Ps. Najtanszy prom oferuje linia FRS. Podstawia autobus z Algaciras do Tarify , z niej szybki PROM 35min. Przy zakupie biletu OPEN w dwie strony 70 EURO na glowe. Ehhh.
Ps. Teraz idziemy na pooootezna Plaze. Szerokosc 300m.
Cieszcie sie , czesc.

Tjotja Halinka
Tjotja Halinka - 2008-08-31 21:16
Cześć Podróżnicy !! Język arabski jest bardzo prosty : a- to jamnik z podniesionym ogonkiem
;b - jamnik z kupką itd....... As-salamu 'alaykum (Pokój wam)

szaman
szaman - 2008-09-01 12:22
No no udało się - a myślałem że zakończyc ie gdzieś w okolicach Amsterdamu... :>

Babcia Stefa
Babcia Stefa - 2008-09-01 12:37
Kochani podróżnicy jesteśmy z Was dumni że tak dobrze radzicie sobie z trudnościami .Proszę o więcej zdjęć.Całuję Was mocno .

oksa
oksa - 2008-09-01 14:23
ozesz :)

ol
ol - 2008-09-01 23:44
Joł, uważajcie na guźce. Mam nadzieję, że jak będziecie wracać to zahaczycie o Wrocław i zagramy w kości, hehe. No i kartka ma być. Pozdro loty i nieloty.

Dziewczyna z monopolowego z Krakowa :P
Dziewczyna z monopolowego z Krakowa :P - 2008-09-02 16:58
Siemka, widze że już w afryce, wielkie gratz!!! Wtedy w sklepie jak opowiadaliście o waszej wyprawie myślałam żeście szaleni, ale teraz widze że macie super wyprawe =D Napiszcie co piją w afryce :P xD
Pozdro :)

pamelka
pamelka - 2008-09-02 18:51
jak ja was kocham hahahaha ;)) co za prędkośc (kuba niedowierzam:) yyy gdzie za rok jedziemy?? ;d indor uważaj na ociosanka! a na kolacje powitalną zapraszam tym razem ja!
myśle o was 16xdziennie yoooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!

karakan
karakan - 2008-09-02 19:59
o ja pierdziuu.ale pozytywne szalenstwo;d a wiecie ja bylam w tym roku w gorach i nad polskim morzem. heheeheh a wy tam jakas afrykane zwiedzacie no nie wstyd wam troszeczke chlopaki??;> hihih a pamelka pospieszyla sie z ta kolacja, co ona pizze wam chce zamowic?:) hehe czekamy trenerze z utesknieniem. (na towarzysza podrozy takze;))

p.s trzeba skolowac nowe dresy ///do break`a to tez pakujcie manatki no i do zobaka jutro w Miechowie!:)

Mała :)
Mała :) - 2008-09-05 22:51
RATO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Mała się cieszy, że podróż Wam tak wspaniale idzie!!! :)
Zdjęcia bomba!
Powiedz mi tylko gdzie się podziały Twe włosy ;)

Pozdrawiam i całuję!
Mała :*