Geoblog.pl    pzet    Podróże    Maroko 2008 - ekspedycja INDKUBATOR. Autostop.    Onati. Juz czas..

Onati. Juz czas..

Hiszpania
Hiszpania, Oñate
Przejechano 1972 km

Mamy poniedzialek. Trzeba ruszac dalej. Jeszcze tylko szybka wizyta logistyczna w sklepie i wracamy na droge. Przemek wywiezie nas na najblizsza stacje na autostradzie , skad mamy nadzieje dostac sie gdzies w rejony Madrytu. Onati dalo nam sily na dalsza droge. ONE MORE TIME , INAKI THANKS FOR EVERYTHING. Baskijskie potrawy romzarzyly nasze podniebienia. Rozne rodzaje past , ryz kubanski (ryz z specjalnie przyzadzonym sosem pomidorowym i jajkiem) , bataty z sosikiem , szynka hiszpanska.. Mm.. Do tego wino. I te widoki.. Baskijski kraj poprostu trzeba zobaczyc.
Ostatnio napislalem , ze jest tu wiele winnic. Blad. Przepraszam. To nie winnice , tylko sadzonki drzew , ktore siane sa recznie po okolicznych stokach. Z daleko widok ludzaco podobny do winnych krzaczkow.

Kilka slow o Baskach jeszcze.

Maja swoj wlasny rzad oraz duza partie w rzadzie Hiszpanskim. Nienawidza flamenco i wszystkiego co Hiszpanskie. Straszni ideologowie. W calym miescie wisza baskijskie flagi. Mozna tez dostrzec flagi , ktore prosza o przeniesienie wiezniow Baskijskich z terenow hiszpanskich na tereny Baskow. Posiadaja wlasna ekonomie , wlasny przemysl i wlasny kapital. Maja swoj system szkolnictwa. Swoje kanaly telewizyjne. I swoja narodowa gre. Pelota. Cos jak sqasz , tylko ze pilke sie lapie w dlonie. Smieszna, ale bardzo interesujaca. Maja swoje Puby , w ktorych na telebimach wieczorami pokazywane sa walki z bykami lub box , ewentualnie pilka nozna. Maja swietna kawe. ETA walczy o niepodleglosc. Wam pozostawiam do oceny , czy to dobry sposob walki. Nasz przyjaciel Inaki twierdzi , ze Baskom ow niepodleglosc nie jest potrzebna , natomiast potrzebne jest madre porozumienie z rzadem hiszpanskim.

Czas sie pakowac. Cieszcie sie , czesc.

Pierduten Piruetarz i Elektro Janosik.

paulinka
paulinka  - 2008-08-25 11:29
bracia!!!! ale cudowne chwile musicie przeżywać... pięknie!!! zazdroszcze i zarazem ciesze sie ze wam tak dobrze ;) uważajcie na siebie i nie jedzcie za duzo czekolady w maroczku heheheh chyba ze mleczna ;d całujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :))))))

mama K.I.
mama K.I. - 2008-08-25 11:40
Kochani
Bardzo się cieszę, że dzięki wspaniałym ludziom przeżywacie tak cudne chwile. Ja pragnę Im również podziękować.
Pozdrawiam i ściskam mocno
mama K.I.

szaman
szaman - 2008-08-27 12:04
:)) ale Wam dobrze :) fajnie fajnie - szerokości na trasie życzę i czekamy na wiecej fotek i texstu. Eeeeema

Envi
Envi - 2008-08-27 12:23
hahaha Indyk i Kuban podziwiam Was :D:D nawet nie wiedziałam że w końcu pojechaliście;)) trzymajcie tak dalej i wracajcie szczęśliwie! Buziaki

czarownica
czarownica - 2008-08-27 17:59
Kubo Podróżniku mam nadzieję, że czary działają i wsio jest wery gud:). Słuchajcie, patrzcie, smakujcie. Czujcie jak najmocniej możecie to wszystko co spotkacie. Trzymam dwa kciuki i ciepło Was pozdrawiam!

pzet
Kuba Gołąb