Geoblog.pl    pzet    Podróże    Bałkany 2009 - Ekspedycja Indkubator. Autostop.    Początek...

Początek...

Polska, Kraków

Ahoj Marynarze!

Po roku mniejszych i wiekszych wycieczek Indkubator znow na trasie. Godzine temu rozlozylismy nasza poczciwa mape Europy , mocno potargana od zachodniej flanki. Posklejalismy ja.. i skierowalismy wzrok na czysty , niepoplamiony i niepomiety poludniowy-wschod. Ten sam kontynent , ta sama mapa , a widok zupelnie inny. Ciezko sie przyznac , ale mamy po 24 lata i dopiero w tym miesiacu po raz pierwszy w zyciu przekroczymy wschodnia granice. W kregu naszych zainteresowan znajduje sie : Ukraina z Lwowem na czele, Rumunia , Bulgaria , Macedonia , Albania , Serbia , Czarnogora , Bosnia i Hercegowina , Wegry , Slowacja. Transylwania , Karpaty , dwa morza , balkanska rytmika , balkanski temperament, ludzkie historie. Hobby to obszerne , a portfele wychudzone. Sila rzeczy jestesmy nastawieni na spanie w namiocie , dach nad glowa pojawi sie tylko od swieta.

Ekipa i Ekwipunek.

Wczoraj tradycyjnie pozegnalismy sie z ludzmi , co zachwialo znacznie naszym ambitnym planem opuszczenia miasta przed poludniem. Jest 12.00 electro biega w majtkach popijajac wode źrodlana w znacznych ilosciach , z niepokojem zarkając co chwile w kierunku ubikacji. Zaraz bedziemy dopinac plecaki , ktore wydaja sie byc znacznie lzejsze niz w ubieglym roku. Zrezygnowalem z bongosow na rzecz aparatu. Teraz mamy dwa. Muzycznie nasza wyprawa straciła , estetycznie zyskała, a praktycznie bedziecie ogladac dwa razy wiecej zdjec. Garderoba zredukowana do minimum.. Ubezpieczenie - malo wazy. Kilka map , pare ksiazek, pocztowki dla naszych dobroczyncow, namiot , camping gaz i standardowy sprzet.

Electro zaserwowal nam juz pyszna zupke .. i chyba usnal.. Czas ruszac! Do zobaczenia na trasie.

Cieszcie sie , czesc.
Pierduten i Electro.

Ps. Jestesmy nieprzygotowani. W ubieglym roku bylismy bardziej zorganizowani i chyba bardziej spieci. W tym roku wiemy juz co nas czeka. Ale to chyba zludzenie. Na zachod jechalismy autostradami i glownymi trasami tranzytowymi , w Afryce spalismy w hotelach i mielismy ramowy plan podrozy... Teraz autostrad bedzie znacznie mniej , hotele tylko w ostatecznosci , a plan ogranicza sie do jednego slowa "Balkany". Jestesmy nastawieni na integracje miedzyludzka. To ludzie beda nas prowadzic , nie przewodniki. Wyprawa stanowi jedna wielka zagadke. Przyjemna zagadke...

Ps2. Pozdrowienia dla wczorajszych kompanów.
Ps3. Ciekawe gdzie dzis bedziemy spac.. Uwielbiam to.

Kita
Kita - 2009-09-02 13:12
Powodzonka chłopaki jeszcze raz i zazdroszczę wam bardzo bardzo!

Bolton aka pietro ;)
Bolton aka pietro ;) - 2009-09-02 15:10
Two man into the wild... Trying to survive :). One thing keeps them with a life - Journey! Pozdr.

kaarinka
kaarinka  - 2009-09-02 21:56
Chłopaki jesteście niesamowici :) Wyprawę do Maroko przeczytałam z zapartym tchem, zdjęcia genialne! Kuba wielki szacun ( a taki Pan Ratol wydawał się niepozorny ;DD) Trzymamy z Miśkiem kciuki za Waszą podróż. P.S. czekamy na obiecaną kartkę,wracajcie zanim skończy się sezon na grzybki ;) Pozdrawiamy

M
M - 2009-09-03 12:34
Niewiem jak macie dostęp do neta, ale powodzenia!!! Również przezazdroszcze (ale to taka zdrowa zazdrość) big up!

szaman
szaman - 2009-09-03 16:38
szerokości panowie :)

Siwa
Siwa - 2009-09-03 19:02
Powodzonka i szerokości życzę.. i czekam na dużo zdjęć:) pozdro!

pzet
Kuba Gołąb