Geoblog.pl    pzet    Podróże    Maroko 2008 - ekspedycja INDKUBATOR. Autostop.    Początek.

Początek.

Polska, Kraków

Mili Państwo , jest godzina 9:09 , Piątek 15 sierpnia. Wszystko sie zgadza. Właśnie otworzyłem oczy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią , że to dziś. Dwóch szaleńców rusza przez Europę wprost do Bram Afryki. Jeszcze to do mnie nie dotarło.. do Indo rówńież nie , śpi.
Wczoraj był świetny wieczór w Krakowie , wcześniej kilka w Miechowie. Jeśli tak wyglądają pożegnania to jak wyglądają powitania?! No.. ale to dopiero za 1,5 miesiąca. A teraz.. Zostawiamy za sobą codzienność i jej sztampowe problemy. Od dzisiaj jest tylko droga. W związku z tym oficjalnie witamy na naszym Blogu i zachęcamy do śledzenia naszych poczynań , komentowania wpisów. Pytajcie o wszystko , będziemy odpowiadać. Wysyłajcie linki znajomym i żyjcie tym razem z nami. Życzymy przyjemnej podróży.

Jaki jest plan?

Prosty. Choć na chwilę zagłębić się w Marokańkim kraju. Odkryć magie. Trasa? Dobra każda , która doprowadzi nas do celu. A preferowana przez Słowację , Austrię , Lichtenstain , Szwajcarię , Francję , Hiszpanie i cieśninę Gibraltarską. Co mamy? Plecaki. (Indyka waży 15kg , mój jeszcze nie jest ostatecznie skonfigurowany , ale będzie cięższy) W plecakach : kilka kilogramów odzieży , alternatywne obuwie , śpiwór , namiot , karimaty , zegarki od mojego dziadka na handel wymienny z Arabami , zośkę , karty , menażki , dwie książki , dwa przewodniki , mapy krajów Europejskich , trochę pieniędzy , szaleństwo... , ubezpieczenie , blok techniczny , na którym już za kilka godzin będzie widniał pierwszy napis "kierunek Słowacja". Mamy również bongosy , grzechotki.. i mamy Indyka. Powstał bluesowo-jazzowo-orientalno-operowo-funkujący projekt INDKUBATOR , który ma ambicje bujać wszelkimi Europejskimi głowami. Czego nie mamy? Szczepień. Nie są one obowiązkowe w Maroku , ale zalecane. Nie martwimy się.

Pewien Stan.

Koleżanka Ewa poznana w Międzywodziu , mówiła o ciarkach , które poprzedzają i towarzyszą autostopowym wyjazdom. Rzeczywiście są. Przeszywają ciało od kostek aż po głowę. Serce.. Bije szybciej , a my nawet nie stoimy jeszcze na poboczu. Czuję. Żyję! Kocham życie! Zaraziłem się wolnością , czasem brak szczepień jest wskazany. Każdy z was powinien tego spróbować. POlecam! Dzięki Ewa!.

Indo wstał. zatem ostatnie domowe śniadanko (parówki zapiekane z serem..) a później START!

Cieszcie się , Cześć.

m
m - 2008-08-15 20:51
czekam niecierpliwie na liczne zdjęcia z podróźy..no i koniecznie praktyczne porady... ja teź myślę o takim wyjeździe. powodzenia

wal
wal - 2008-08-15 22:07
Chłpcze, jak wrocisz, to upijemy sie jak jasna cholera!
Tatuś

piochu
piochu - 2008-08-16 18:06
Jestem z wami duchem chlopaki.. Nie dajcie sie pochlonac systemowi.. Bracie sprzedaj te zegarki od dziadka i kup jakas pamiatke dla mnie ;). Peace!

oksa
oksa - 2008-08-16 18:09
"...zegarki od dziadka na handel z Arabami..." ;D dobre ;) No to powodzenia! :)

tjotja halinka
tjotja halinka - 2008-08-17 21:37
Trzymam za Was kciuki ! ŻYCZĘ DOBRYCH LUDZI NA WASZEJ DRODZE ! PAPA

tjotia gosia
tjotia gosia - 2008-08-18 10:10
Cześć chłopaki życzę dużo wytrałości,pięknej pogody i uśmiechu pa pa

Ania Kulikowski
Ania Kulikowski - 2008-09-02 20:21
Zyczymy was samych wspanialych wrazen..powodzenia...
Pozdrawia was rodzina Kulikowskich z Chicago!!!

Sven
Sven - 2008-09-08 11:09
Kurde ja tez nie mam szczepien?? Ale ja w sumie na razie zostaje w Polsce:)
Trzymam za was!!

pzet